Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

received_1943650552548810„Szczęśliwej drogi, już czas…”

Kolejny już raz pożegnaliśmy bardzo uroczyście naszych Absolwentów. Opuścił mury rocznik 2017 – niepowtarzalny, bo niestety już  ostatni, który otrzymał świadectwo Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920r.

„Pamiętajcie – właśnie  Wam po raz ostatni towarzyszył sztandar naszej szkoły – to do czegoś zobowiązuje! – powiedział w słowach pożegnania do Trzecioklasistów  p. Dyrektor, życząc, by przyszłość przyniosła wiele sukcesów.

Potem nastąpił wzruszający moment wręczenia świadectw, nagród, dyplomów i statuetek za osiągniecia w nauce i na innych polach uczniowskich działań.

Za dobrą współpracę, serce i czas poświęcony uczniom przez trzy lata wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły podziękował symbolicznymi wiązankami  kwiatów Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.

Krótka część artystyczna  zawierała poetyckie i muzyczne  „wskazówki”  dla starszych kolegów na wakacje i dalsze życie, od uczniów kl. I i II.

Łza się w oku kręci, gdy pomyślimy słowami kolejnej  piosenki, że „…nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila…”