Sport w naszej szkole – rok szkolny 2016/17

Jesteśmy szkołą z dużymi tradycjami sportowymi. Od lat zajmujemy czołowe miejsca w Płocku. W szeregach naszej społeczności uczniowskiej jest wielu piłkarzy nożnych zrzeszonych w Płockiej Akademii Piłki Nożnej w klasach sportowych. Doskonalą oni swoje umiejętności nie tylko na szkolnym boisku i sali gimnastycznej, ale również na orliku pod balonem na obiektach klubu sportowego Wisła Płock.  Dużą atrakcją są darmowe obozy sportowe, podczas których dzieci nie tylko ćwiczą, ale również bawią się i atrakcyjnie regenerują siły.

Ale „sport w naszej szkole” to nie tylko piłka nożna. Dziewczęta bardzo lubią tańczyć, przygotowują układy taneczne na wszystkie szkolne uroczystości i wydarzenia. Zimą doskonalimy swoje umiejętności łyżwiarskie na lodowisku. Regularnie chodzimy na basen, bo każdy chce nauczyć się dobrze pływać.

Uwielbiamy gry zespołowe. Oprócz piłki nożnej gramy w siatkówkę, unihokeja i koszykówkę. Miejsca na podium w tych dyscyplinach to wynik naszej pracy, a także  pasji  i zamiłowania do sportu.

Bierzemy bardzo aktywny udział w rozgrywkach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy i  Urząd Miasta. Na terenie miasta i powiatu osiągamy wysokie wyniki:

• I m-ce w Płocku w unihokeja chłopców w Płockiej Olimpiadzie Młodzieży
  • II m-ce w Płocku w piłkę nożną chłopców w Płockiej Olimpiadzie Młodzieży
  • II m-ce w Płocku w piłkę nożną dziewcząt w Płockiej Olimpiadzie Młodzieży
  • III m-ce w Płocku w unihokeja dziewcząt w Płockiej Olimpiadzie Młodzieży
  • III m-ce w unihokeja chłopców w mędzypowiatowym finale w Gostyninie w ramach XIX  Mazowieckich Igrzysk Młidzieży Szkolnej
  • IV m-ce w piłkę nożną dziewcząt wTurnieju o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Płocku
  • II m-ce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych
  • III m-ce w HalowymTurnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 8
  • III m-ce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców – Kaczor Kamil 2a, Gabrysiak Kamil 2a, Żuchewicz Kuba 3a.

Duże sukcesy odnieśliśmy w zawodach lekkoatletycznych :

w ramach Płockiej Olimpiady Młodzieży

• II m-ce w sztafecie 4x100m – Witkowski Krystian 2a, Sobczak Krystian 2a, Cieszkowski Dawid 3a, Skumórski Mateusz 2c.
  • III m-ce w pchnięciu kulą – Żuchewicz Kuba 3a
  • II m-ce w skoku wzwyż – Skumórski Mateusz 2c
  • II m-ce w biegu na 400 m – Sobczak Krystian 2a
  • III m-ce w biegu na 100 m – Kowalska Ola 2a