Biwak szachowy

Nauczcie dzieci grać w szachy,
a o ich przyszłość  możecie być spokojni.”
Paul Morphy

W dniach 7 i 8 czerwca 2017 roku klasa 3 m z wychowawczynią p. E. Witecką i A. Mroczkowską wybrała się na biwak do Soczewki.
Oprócz podziwiania piękna krajobrazu Pojezierza Gostynińsko-Włocławskiego i czynnego wypoczynku uczniowie z 3 m, postanowili nauczyć się grać  w szachy i rozegrać turniej szachowy.Biwak rozpoczął się od zbierania chrustu na wieczorne ognisko.
Gdy już sterta drewna suszyła się na słońcu, rozpoczęła się nauka gry w szachy.
Dla niektórych było to tylko przypomnienie zasad gry, inni poznawali reguły od początku.
Potem był krótki odpoczynek.
Popołudnie minęło szybko: spacer nad jezioro, gra w siatkówkę, a wieczorem ognisko,  przy którym piekliśmy kiełbaski.
Następny dzień rozpoczął się od turnieju szachowego. Najpierw odbyło się losowanie par i  pierwsza runda turnieju. W następnej rozgrywce grali zwycięzcy pojedynków, a ostatnia trójka, aby wyłonić zwycięzcę rozgrywała mecze w systemie „każdy z każdym”. Klasowy turniej szachowy wygrał Mateusz Wójcik, drugie miejsce zajął Sebastian Michalski, a trzecie Alan Jankowski. Po turnieju był czas na relaks i pożegnalny spacer po okolicy.
To był naprawdę udany wyjazd.